CEMALETTİN ÖZDEMİR

  • Cemalettin Özdemir, 1959 yılında Ordu, Ulubey’de doğdu.
  • 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.
  • Kars Kaymakam adaylığı ile 1986 tarihinde İçişleri Bakanlığı’nda memuriyet hayatına başladı. 74. Dönem Kaymakamlık Kursu süresinde bir yıl İngiltere de kaldı, ayrıca Afyon/Emirdağ Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. Kaymakamlık kursunu tamamladıktan sonra sırasıyla Burdur/Yeşilova, Karabük/Ovacık, Erzurum/Hınıs, Trabzon/Maçka, Sakarya/Akyazı, Muğla/Marmaris Kaymakamlıkları’ndan sonra Samsun Vali Yardımcılığı tekrar Marmaris Kaymakamlığı görevlerinde bulunduş. 25 Ağustos 2008 tarihinden itibaren de Zonguldak Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Sonrasında İstanbul vali yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

PROF.DR.NECATİ DEMİR

  • 20 Nisan 1964 tarihinde Ordu’ya bağlı Ulubey ilçesinin Kumanlar Köyü’nde doğdmuştur. Kumanlar İlkokulu (1974), Ordu Fatih Ortaokulu (1977), Ordu Fatih Lisesi (1980) mezunudur. 1983 yılında kaydolduğum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü 1987 haziranında bitirmiştir.. Aynı yıl Gaziantep Sarılsalkım Ortaokulunda öğretmenliğe başlamıştır.
  • 1990 Bahar yarıyılında C. Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Yeni Türk Dili Bilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başlamış, buradan 20 Ocak 1992 tarihinde mezun olmuştur. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Türk Dili Bilim Dalında doktora eğitimine başlamıştır. 1990 yılından bu yana öğretmen olarak çalıştığım Sivas C. Lisesinden 1994 yılı kasım ayında ayrılarak C. Üniversitesi Rektörlük Türk Dili Okutmanlığına başlamıştır.
  • 24 Nisan 1996 tarihinde doktorasını bitirmiştir. 13 Haziran 1996 tarihinde C. Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. 8 Ocak 1997 tarihinde adı geçen bölümün başkanlığına tayin edilmiştir. Eğitim Fakültelerinin yeniden teşkilatlandırılmasından sonra 18 Haziran 1998’de Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığına getirilmiştir. 30 Kasım 2000’de Doçent olmuştur. 9 Şubat 2006’da ise Profesörlüğe atanmıştır. 22 Nisan 2010 tarihinden Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı’nda göreve başlamıştır. 19 Şubat 2011 Bölüm Başkanlığına atanmıştır. Halen aynı görevi sürdürmektedir. 
( , Undefined, 12

KADEM TURGAY POYRAZ

  • ( 13 Ekim 1958 , Ordu doğumlu ) . Orduspor ve Sakaryaspor adlı iki kulüpte futbol oynadı ve ilgili kulüp tarihlerinin en önemli başarılarına katıldı. Sakaryaspor için 190 ilk bölüm maçıyla kulüp tarihinde en çok Süper Lig’e katılan oyuncu oldu . 
  • Profesyonel kariyerine 1971/72 sezonunda memleketi Ordu’nun ilk bölüm kulübü Orduspor ile başladı . Burada 11 Eylül 1976’da Galatasaray İstanbul’a karşı lig maçında profesyonel çıkış yaptı . İkinci sezonuyla orada düzenli bir yer fethetti ve 1981 yazında ayrılıncaya kadar sakladı. Bu süre zarfında o ve kulübü 1. Lig’de dördüncü oldu ve böylece kulüp tarihinde en büyük başarıyı elde etti.
  • Orduspor 1981 yazında sonra şaşırtıcı lig cevapsız ve ikinci lige düştüler Poyraz kulübü bıraktı ve onun takım arkadaşları ile imzalanan Şenol Çorlu Erstliganeuling içinde Sakaryaspor üzerinde. Coşkun Demirbakan , Yenal Kaçıra , Zafer Göncüler ve birçok genç oyuncu gibi tecrübeli oyuncularla bu kulüp ilk kez 1981 yazında 1. Lig’e yükselmeyi başardı . Takımda Nezihi Tosuncuk , Oğuz Çetin , Bahri Kaya , Aykut Yiğit gibi genç ve bilinmeyen oyuncular vardıdaha sonra Türk futbolunda önemli kişilikler haline gelecekti. Bu ortamda, takım 1981/82 sezonunu masada 5. sırada tamamladı ve sezonun sürpriz takımı oldu. Takım, kulüp tarihlerinde en iyi ilk bölüm sıralamasına ulaştı. Poyraz, Yenal Kaçıra ve Coşkun Demirbakan ile ekibinin savunmasını oluşturdu ve gösterileriyle Türk Enternasyonal’e yükseldi. Kulüp 1986 yazında küme düştükten sonra Poyraz onunla 2. Türkiye ligine gitti ve gelecek sezon kulübün ikinci lig şampiyonunun doğrudan tanıtımına katkıda bulundu. Promosyonun ardından Poyraz ve ekibi şaşırtıcı bir şekilde Türkiye kupasını kazandı, Bu başarının ardından Sakaryaspor için bir sezon daha oynadı ve 1989 yazında Sakaryaspor için 190 ilk lig maçıyla kulüp tarihinde en çok Süper Lig maçına sahip oyuncu oldu .
  • 1989/90 sezonunda ev kulübüne, ikinci bölüm kulübü Orduspor’a geri döndü. Burada iki sezon oynadı ve kariyerine 1991 yazında son verdi.  Poyraz’ın milli takım kariyerine Ocak 1977’de Türk U-18 milli takımına bir görevle başladı. Bir çok kez milli formayı taşıdı. Emekliliğinde İstanbul’da ticaretle uğraşmaktadır.